SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
Darmowa dostawa od 99,00 zł

Czym jest oświetlenie szynowe?

2023-07-20

Czym jest oświetlenie szynowe?

Oświetlenie szynowe znane jest od dawna, jednak ostatnimi czasy zyskuje na coraz większej popularności. Idea zastosowania oświetlenia szynowego polega na montażu źródeł światła (np. reflektory) na szynie zasilającej. Dzięki zastosowaniu systemu szynowego istnieje możliwość dowolnego usytuowania źródła światła – reflektor można przesuwać wzdłuż szyny jak i obracać niemal 360°.

Oświetlenie szynowe idealnie sprawdza się jako dodatkowe oświetlenie kierunkowe, akcentowe do oświetlania powierzchni pionowych. Niewątpliwymi miejscami gdzie powinno się stosować oświetlenie szynowe są wszystkie salony sprzedaży, sklepy spożywcze, sklepy odzieżowe, salony urody i wszystkie branże gdzie chcemy zaprezentować w jak najlepszy sposób jakiś produkt. Dobierając odpowiednią barwę światła jesteśmy w stanie znacząco skłonić klienta do kupienia lepiej prezentującego się produktu.

Oświetlenie szynowe bez wątpienia sprawdza się w starym budownictwie, gdzie ze względu na małą ilość puszek elektrycznych można niewielkim kosztem (znacznie mniejszym niż koszty związane z przeróbką instalacji) można oświetlić pomieszczenie.

pixel